tr   en

logo 1

EPAL Nedir?

EPAL, Avrupa’nın en çok tercih edilen Euro palet üreticisidir. EPAL, açık Euro palet değiştirme havuzunu ve değiştirilebilir paletlerin kalite güvencesini düzenleyen Avrupa’daki tek aktif palet kuruluşudur. 19 ülkede ulusal komiteler ağına sahip uluslararası, bağımsız bir kuruluş olarak Avrupa ve dünyada alanında en fazla tercih edilen çevreci, dönüştürülebilir, yenilenebilir bir palet markasıdır.

TEPAL Nedir?

Tüm EPAL Üreticileri Kalite Derneği’dir. Kısa adı TEPAL olan derneğimizin Merkezi İstanbul’dadır. Türkiye’deki EPAL üretim ve tamir lisansına sahip üyeleri vardır. Üyeleri ile EPAL eV. arasında köprü görevi üstlenmiştir. TEPAL, Türkiye’de EPAL ile sözleşmesi olan iki dernekten biridir. En çok EPAL lisansına sahip üye TEPAL’dir. Bunun nedeni, EPAL Lisanslı Türk üreticileri TEPAL’e duyduğu güvendir. TEPAL bu güveni sürdürecektir.

TEPAL’in Amacı nedir?

Üyelerinin EPAL lisansı başvurusu işlemlerini yürütmek, EPAL lisansı altında üretim ve tamir işlemleri yapan TEPAL üyeleri ile EPAL arasında iletişimi ve işbirliğini sağlamak sureti ile yardım ve dayanışmayı gerçekleştirmektir. Türkiye’de üretilen ahşap paletlerin EPAL standartlarında olması için üyelerine gereken katkıyı yapmak. Lisansız EPAL üretim ve/veya tamiri yapanlar olduğunda veya EPAL’in kalite standartlarına uymadan üretim yapanlar olduğunda EPAL eV. ile işbirliği yaparak yasal süreci takip etmektir.

TEPAL EPAL İKİNCİ ÇALIŞTAYI